Oscillococcinum

10 rad jak zachować dobrą formę w zimie

Zachowanie dobrej formy w zimie oznacza również ochronę przed wirusami grypy. W tym celu przedstawiamy poniżej 10 porad i prostych środków, które pozwolą ograniczyć ryzyko zachorowania na grypę i inne sezonowe choroby wirusowe.

10 rad jak zachować dobrą formę w zimie

Porada 1

01

Nie przegrzewamy mieszkania *1

Utrzymanie temperatury pokojowej w pomieszczeniu pomiędzy 18°C i 20°C pozwala uniknąć nadmiaru ciepła i przegrzania oraz chronić się przed niektórymi zimowymi infekcjami..

 

Porada 2

02

Stosujemy zróżnicowaną i zbilansowaną dietę

W przeciwieństwie do obiegowej opinii nie ma konieczności bardziej obfitego odżywiania się zimą ! Powinniśmy odżywiać się lepiej, czyli w bardziej zbilansowany sposób – jest to jedna z najlepszych metod utrzymania organizmu w dobrym zdrowiu.

 

Porada 3

03

Tankujemy witaminy do pełna!*2

Podczas zimy zaleca się zwracać uwagę na codzienne uzupełnianie witaminy C, która umożliwia organizmowi obronę przed infekcjami wirusowymi i bakteryjnymi. Witaminę C zawierają między innymi cytrusy : grejpfruty, pomarańcze, klementynki (można je jeść w całości lub pić soki z tych owoców).

 

Porada 4

04

Wietrzymy dom

Pamiętajmy na co dzień o wietrzeniu pomieszczeń mieszkalnych nawet przy bardzo niskich temperaturach. Dzięki regularnemu oczyszczaniu powietrza zmniejszamy liczbę występujących w nim mikrobów.

 

Porada 5

05

Myjemy ręce po kontakcie z chorym

Po kontakcie z chorym nie zapominajmy o umyciu rąk mydłem. Ten prosty gest pomoże ochronić się przed ryzykiem zarażenia. Dotyczy to wszystkich rodzajów wirusów: grypy, przeziębienia, kaszlu.

 

Porada 5

06

Nosimy przy sobie żel dezynfekcyjny

Gdy nie mamy możliwości umycia rąk wodą i mydłem, dobrze jest użyć żelu dezynfekcyjnego. Praktyczną i lekką tubkę możemy nosić przy sobie w torebce lub podręcznej torbie oraz stosować na co dzień.

 

Porada 1

07

Unikamy zarażania innych

Gdy mamy katar lub stan grypowy, powinniśmy starać się unikać rozsiewania wirusów dookoła - pamiętajmy o zasłonięciu ust przy kichaniu lub kaszlu a następnie o umyciu rąk.

 

Porada 1

08

Preferujemy używanie jednorazowych chusteczek

Aby uniknąć rozprzestrzeniania wirusów w otoczeniu, używamy jednorazowych chusteczek, które wyrzucamy po użyciu. Pozwala to uniknąć ponownego zakażenia.

 

Porada 1

09

Płuczemy nos solą fizjologiczną.

Katar cieknie z nosa? W tym przypadku zalecane jest regularna toaleta nosa solą fizjologiczną. Ta prosta czynność pozwala uniknąć namnażania się wirusów i mikrobów i skuteczniej walczyć z nimi, a także zmniejsza ryzyko zarażenia.

 

Porada 1

10

Pamiętajmy o homeopatii w leczeniu stanów grypowych

Leki homeopatyczne są godną rozważenia metodą wsparcia organizmu w obronie przed zimowymi chorobami wirusowymi. Homeopatia to jedno z użytecznych rozwiązań w leczeniu stanów grypowych: w trakcie ich trwania (leczenie objawów) a także po chorobie, w celu odzyskania sił. Poproś o poradę lekarza lub farmaceutę, który zaleci leczenie dostosowane do Twoich potrzeb.

Bibliografia

*1Ameli santé

http://www.ameli-sante.fr/rhinopharyngite-de-lenfant/prevention.html

*2Association Française des Diététiciens et Nutritionniste

http://www.anses.fr/fr/content/vitamine-c-ou-acide-ascorbiquewww.afdn.org

Zobacz także

Przeziębienie i grypa czym różnią się od siebie?

Czy wiesz, że grypa i przeziębienie różnią się od siebie? Grypa i przeziębienie są często mylone ze sobą, choć mają różne pochodzenie i nasilenie. Oto wyjaśnienie . . .